- Advertisement -

archiveНации

ПравдаСветСветот на работникот

ОН: Рекордно насилство над хуманитарните работници во 2019 година

Никогаш немало толку насилство над хуманитарните работници колку што имало минатата година, објавила Организацијата на Обединетите Нации.  Високата комесарка на...
ЕкономијаСветСветот на работникот

ОН: Разорно влијание на пандемијата врз туризмот: 120 милиони работници останале без работа

Генералниот секретар на Обединетите Нации Антонио Гутереш изјавил дека пандемијата од Ковид - 19 ја уништила туристичката индустрија бидејќи се...
Правда

Средба Мизрахи- Сахакиан: Социјалната инклузија, грижата за ранливите категории и креирањето на нови работни места и понатаму приоритет во заедничката соработка

Министерката за труд и социјална политика Рашела Мизрахи и Постојаната претставничка на Програмата за развој на ОН во државата Нарине...
1 2
Page 1 of 2