- Advertisement -

archiveневработени

ЕкономијаМакедонијаНовостиСветот на работникот

Над 10 илјади лица со високо образование се невработени – економисти и правници го преплавија пазарот на трудот

Над 10 илјади лица со високо образование се невработени, економисти и правници го преплавија пазарот на трудот. Експертите со препорака –...
ЕкономијаМакедонијаНовостиСветот на работникот

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ се одлепиле од реалноста, единствено што расте е криминалот и корупцијата на Заев

Соопштение до јавноста, реакција на прес конференцијата на Димитар Ковачевски Само СДСМ ЛАЖНА ВЕСТ гледа економски напредок во Македонија. Очигледно дека...
ЕкономијаМакедонијаНовостиСветот на работникот

Од почетокот на ковид-кризата без работа 50.000 лица, 5.000 фирми пропаднале за 6 месеци

50.000 лица од почеток на ковид-кризата останале без работа. Според податоците на Агенцијата за вработување бројот на невработени лица во...
ЕкономијаМакедонијаНовостиСветот на работникот

Пријавете се доколку сте невработени: Платени обуки за козметичарки, маркетари, негуватели…

Сите евидентирани невработени лица до 18. август месецов може да аплицираат за платени обуки за некои од понудените побарувани занимања...
ЕкономијаМакедонијаНовостиСветот на работникот

Млад човек е секој петти невработен и секој четврти кој останал без работа поради пандемијата

Речиси секој петти евидентиран невработен во државата е млад човек на возраст до 29 години. Во евиденцијата на Агенцијата за...
1 2 3 7
Page 1 of 7