Сведоштво на болничарка: Работевме со ковид пациенти, но не добивме награда, а и платите ни доцнеа

Бобан Илијевски Во клиниките при Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ работат голем број на болничари и болничарки на договор на дело.

Прочитај повеќе

Гостиварска неврологија ќе лекува заболени од ковид-19

Зголемениот број на заразени со корона вирусот во гостиварскиот регион ја принуди управата на болницата „Ферид Мурад“ да ги зголеми

Прочитај повеќе

Искуства на директорот на Клиниката за неврологија доктор Иван Барбов – инфициран од Ковид-19

Директорот на Клиниката за неврологија синоќа објави дека е позитивен на Ковид 19. Доктор Иван Барбов во разговор за Сител

Прочитај повеќе

ССКЦ го осудува вербалниот и физичкиот напад врз дежурна докторка и присутниот медицински персонал

Самостојниот Синдикат на Клинички центар – ССКЦ  го осудува вербалниот и физички напад врз дежурната докторка и присутниот медицински персонал

Прочитај повеќе