- Advertisement -

archiveнедела

НовостиПравдаСветот на работникот

Митева: Пред власта да носи популистички мерки како што е за недела неработен ден, првин треба да ги сослуша засегнатите страни

Портпаролката на ВМРО-ДПМНЕ, Марија Митева на новинарското прашање како ВМРО-ДПМНЕ гледа на законот за работни односи, кој што предвидува недела...
НовостиПравдаСветот на работникот

Тренчевска: Недела, ќе биде ден за неделен одмор, ги реализираме ветувањата пред граѓаните

Прес-конференција, Јована Тренчевска, членка на Извршен одбор на СДСМ Почитувани, Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев ги реализира...
НовостиПравдаСветот на работникот

Нема простор за злоупотреби на правото недела ден на одмор, придружните дејности ќе бидат утврдени со подзаконски акт

Измените на Законот за работните односи, кој беше усвоен на вчерашната владина седница, прецизно утврдува дека недела е ден на...
1 2 3 7
Page 1 of 7