- Advertisement -

archiveнезависен

МакедонијаНовостиПравдаСветот на работникотСиндикат

НСП организира трибина на тема: „Одземање на службено оружје и употреба на физичка сила при преземање на полициски овластувања“

Фејсбук статус на Независниот синдикат на полицијата:    Со оглед на зачестената појава на одземање на оружјето на полициските службеници...
МакедонијаСветот на работникотСиндикат

Независниот синдикат со поддршка за суспендираните полицајци од Битола

Независниот полициски синдикат предводен од претседателот Гоце Делчев Тодев попладнево во Битола организраше мирен мотопротест, со кој им дадоа поддршка...
МакедонијаПравдаСветот на работникотСиндикат

Спасовски се сретна со делегација на Независниот синдикат на полицијата

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски се сретна со делегација на Независниот синдикат на полицијата, предводена од претседателот Гоце Делчев...
МакедонијаПравдаСветот на работникотСиндикат

Независниот академски синдикат и ги презентираше слабостите во Законот за високо образование на Мила Царовска

Членови на Извршниот одбор на Независниот академски синдикат (НАкС) вчера одржаа средба со министерката за образование и наука Мила Царовска,...
МакедонијаПравдаСветот на работникотСиндикат

Реакција на НСП: Полициските службеници дејствувале откако на влезот во Кондово на едниот му бил вперен пиштол во главата

Независниот синдикат на полицијата жестоко реагира откако вчера МВР поднесе кривична пријава против 6 полициски службеници за наводно „малтретирање при...
МакедонијаПравдаСветот на работникотСиндикат

НСО побара вработените во одбраната да се пензионираат со 40 годишен стаж, без разлика на возраста

Почитувани колеги, членови на Независниот синдикат на одбраната и вроботени во Министерство за Одбрана и Армијата, Со целосна почит сакаме...
1 2 3 6
Page 1 of 6