Битиќи: Да се опуштиме и да славиме Нова година во украсени градови

Вицепремиерот за економија, Фатмир Битиќи, во своето гостување на Утрински брифинг, кажа да се опуштиме и да се дочека Нова

Прочитај повеќе

Струјата по Нова година ќе поскапи за повеќе од 20 отсто

Цената на струјата за домаќинствата по Нова година ќе се зголеми за повеќе од 20 отсто. Освен цената, проблем е

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) 2020та ГОДИНА ПОРАЗИТЕЛНА ЗА РАБОТНИЧКИТЕ ПРАВА, КОЈА ПРЕРАСНУВА ВО СОЦИЈАЛНА КРИЗА

ПРВ ДЕЛ ОД ЕКСЛУЗИВНОТО НОВОГОДИШНО ИНТЕРВЈУ СО ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА КСС Премиерата на ова интервју е во 20:30 часот оваа вечер!

Прочитај повеќе

Српските градови одбиваат Новогодишен дочек, бараат парите да се донираат

Благородните граѓани од Суботица во моментот собираат потписи за петиција во која се бара Богдан Лабан, градоначалникот и локалните власти

Прочитај повеќе