- Advertisement -

archiveновинари

НовостиПравда

ЗНМ го осудува односот на градоначалникот на Струга Рамиз Мерко кон новинарите

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) ги осудува грубите дисквалификации и најостро го осудува недоличниот однос на градоначалникот на Општина...
НовостиПравдаСветот на работникот

Јовевски: Со не пуштањето на новинарите и снимателите во Собранието извршена е дискриминација

!!! ДИСКРИМИНАЦИЈА: ВАКЦИНАЦИЈАТА Е ПРАВО НА ИЗБОР ИЛИ УСЛОВ ЗА ИЗВРШУВАЊЕ РАБОТНИ ЗАДАЧИ? Вакцинацијата против Ковид-19 согласно фундаменталните човекови права...
ЕкономијаНовостиСветСветот на работникот

Новинарите ги „раскринкале“: Дале илјадници откази, а на директорите им исплатиле милионски бонуси

Холандската туристичка агенција Booking.com ги променила своите правила за надоместоците, за да им овозможи на директорите на компанијата да исплатат...
НовостиПравдаСветот на работникот

Слобода на израз во време на пандемија – помеѓу притисоците, нападите и информативната криза

– Слободата на израз во Северна Македонија изминатиот период пркосеше на дезинформациите, различни притисоци, напади и дискредитации, корупција, едностраност и сензационализмот....
ИнтервјуаМакедонијаНовостиСветот на работникотСиндикат

Ексклузивно – Беловски: Крајни корисници на буџетските средства да бидат вработените во медиумите

Новинарите и медиумските работници се клучна алка за одржување и мониторирање на демократијата насекаде низ светот. Тие исто така се...
1 2 3 11
Page 1 of 11