Телото на уште еден убиен новинар е пронајдено во Мексико

Независен новинар е пронајден мртов на северот на Мексико, како нова жртва во серијата од 13 убиства на новинари и

Прочитај повеќе

Во Мексико убиен уште еден новинар, 13. убиство на медиумски работник годинава

Убиен е новинарот Ернесто Мендез при пукање во бар во централно Мексико. Ова е 13. убиство на медиумски работник во

Прочитај повеќе

Глас на Америка: Немаме канцеларии, камери и телефони, се жалат дописниците надвор од Скопје

Сузана Мицева, новинарка од Струмица, секој ден во 9 часот наутро е на нејзиното работно место. Но, до кога, зависи

Прочитај повеќе

ПОРТАЛОТ РАБОТНИК ВРАБОТУВА НОВИНАР!

Порталот РАБОТНИК објавува оглас за ангажирање на: Надворешен соработник – Новинар Порталот Работник е првиот, специјализиран медиум кој известува за

Прочитај повеќе

Убиен новинар на Ројтерс додека известувал за конфликтот меѓу авганистанската армија и талибанците

Новинарот на Ројтерс, Даниш Сидики е убиен денеска додека го следеше судирот меѓу авганистанската армија и талибанците во близина на

Прочитај повеќе

Според измените во Кривичниот законик, напад врз новинар ќе се гони како напад на службено лице

Министерството за правда веќе ги направило измените во Кривичниот законик и тие се пратени на увид во Владата. Очекувањата се

Прочитај повеќе

Мицотакис бара итно расчистување на случајот во кој е убиен новинар

Грчкиот премиер Мицотакис побара брзо расчистување на убиството на познатиот грчки новинар Џорџ Караиваз кој беше ликвидиран во близина на

Прочитај повеќе