Загина 63 годишен градежен работник

Шеесет и тригодишен работник од село Злетово загина откако се здоби со повреди при изведување градежни работи во фабрика во

Прочитај повеќе

Почина градежен работник затрупан под песок

Градежен работник од Штип почина рано утринава, откако го потрупало поголема количина на песок. Основниот јавен обвинител, Ристе Бојаџиски информира

Прочитај повеќе

Загинат градежник при пад од покрив во Струшко

На 27.07.2019 година околу 14,50 часот во Струга пријавено е дека од покрив на објект сопственост на приватна фирма што

Прочитај повеќе

Австралија: Изменувањето на законот за интегритет е штетено по работниците, велат меѓународните синдикати

Меѓународните синдикати го опишаа изменувањето на законската регулатива на Австралија, како штетно за работниците, недемократско и несогласно со меѓународното право.

Прочитај повеќе