Четири лица нападнале обезбедување на казино во Скопје

Вчера во 8:00 часот К.Ј.(22) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 4:00 часот во казино на ул. Филип Втори,

Прочитај повеќе

Велешанец нападнал обезбедување на банка

Вчера, во 12.40 часот, Б. А. (34) од Велес, вработен како обезбедување во банка, пријавил дека додека извршувал работни задачи,

Прочитај повеќе

Левица: Како работничка партија ќе донесме Закон за материјално обезбедување на стечајците

Политичката партија Левица, како единствена политичка партија која што е раководена од деца на стечајци и лица кои што и самите се

Прочитај повеќе

Членот на обезбедувањето на Пендаровски добил Ковид 19 од баба му, која била заразена во болница

Член на поширокиот тим на обезбедувањето на претседателот на државата, Стево Пендаровски е позитивен на Ковид 19, информираа денеска од

Прочитај повеќе

Нападнато обезбедување во казино во Струмица

На 22.02.2020 во 04.20 часот во СВР Струмица, М.Т.(51) од с.Подареш пријавил дека околу 03.20 часот додека бил на своето

Прочитај повеќе

Ако во оваа држава останете без работа, нема за што да се грижите

Шведска, во која постојат служби кои се бават со пронаоѓање на соодветна работа за оние кои добиле отказ, го пронашла

Прочитај повеќе

Кои агенции за обезбедување издвојуваат најмногу пари за вработените?

Според анализата на порталот Фактор за тоа колкави плати даваат и колку вработуваат петте најголеми агенции за обезбедување на Македонија,

Прочитај повеќе

Стечајците со стаж под 15 години ги нема во новиот закон за материјално обезбедување

Меѓу 1.000 и 2.000 стечајци ќе добијат материјална помош до пензионирање со новиот закон за материјално обезбедување на невработените лица

Прочитај повеќе

Нови 1,000 стечајци ќе добијат право на надомест

Нов закон за материјално обезбедување на невработените лица поради приватизацијата на претпријатијата со доминантна сопственост на државата или „стечајци“ кој

Прочитај повеќе

Полицајците заминуваат: 1,000 полицајци на неплатен одмор, 4,000 чекаат одобрување

Околу 1.000 редовно вработени полицајци во МВР моментно се на нeплатен одмор, а уште 4.000 го побарале истото и чекаат

Прочитај повеќе