Враќање во канцеларија и летен дрес код: Смее ли да се носат патики, сандали и 3/4 пантолони

Летото умее да биде непредвидлив период од годината, доколку во компанијата за која работите важат јасни и строги правила врзани

Прочитај повеќе

Попусти до 75% во Фокабо Фешн (ГТЦ – Скопје)

Почитувани, Ве известуваме дека брендот за облека Фокабо Фешн кои се присутни на македонскиот пазар повеќе од 50 години, во

Прочитај повеќе

Истражување: Еден процент од граѓаните можат да купат стан, 12 немаат ниту за храна

Само еден процент од граѓаните во земјава може да си дозволат да купат стан или викендичка, 57 отсто имаат доволно

Прочитај повеќе

Не сакате ниски плати, тогаш избегнувајте ги овие професии

Различните сектори имаат различни приходи, а многумина од луѓето сакаат да го изберат токму оној сектор кој носи повеќе пари.

Прочитај повеќе

Синдикат на ИМП- Скопје: До ден денеска нема вработено нови доктори, а десетици заминале

Овој период во службата за итна медицинска помош – ИМП имало одлив на здравствени работници, пред се на доктори, не

Прочитај повеќе

Во првите четири месеци раст на индустриското производство за 7,9%

Индустриското производство во секторот Рударство и вадење на камен во април годинава во однос на истиот месец лани бележи пораст од

Прочитај повеќе