Одземени пари од дневен промет во обложувалница во Скопје

Одземени пари од дневниот промет во спортска обложувалница на ул.„Петар Манџуков“ во Скопје. Од МВР соопштија дека случајот бил пријавен

Прочитај повеќе

Ѝ се заканил на вработената и се обидел да одземе пари од обложувалница на Бит Пазар, но не успеал

На 11.08.2022 околу 10.16 часот во СВР Скопје е пријавено дека во обложувалница на подрачјето на Бит Пазар, едно лице

Прочитај повеќе

Влетал во обложувалница и со закана ги украл парите

На 21.03.2022 во 09.30 часот во Полициската станица Аеродром било пријавено дека во 09.20 часот во спортска обложувалница на ул.„Коста

Прочитај повеќе

Разбојништво во обложувачница во Бутел, уапсена гостиварка која со нож ограбила обложува

Четворица разбојници со „калашникови“ ограбиле спортска обложуваница, попладнево во Скопје. -На 28.02.2022 во 13.07 часот во СВР Скопје било пријавено

Прочитај повеќе