Колкави плати земаат вработените во казината и обложувалниците?

Во сите казина и обложувалници, македонските граѓани минатата година оставиле 526,5 милиони евра, а вкупната добивка на сите вакви лиценцирани

Прочитај повеќе

Извршен претрес, приведен разбојник од Скопје

Денеска (09.11.2021) во 06.10 часот во с.Ново Село, скопско, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода Н.С.(26) од

Прочитај повеќе

АСОМ: Мерките не удрија по профитот, ако продолжи ќе биде толку силен што ќе мора да се отпуштаат работници

Асоцијацијата на спортски обложувалници алармира дека ако продолжат мерките и непосетеноста на објектите за игри на среќа, ударот врз нивниот

Прочитај повеќе

Две лица утрово ограбиле обложувалница во Струмица

Две непознати лица утрово околу 4:35 часот извршиле грабеж во обложувалница на улица „Младинска“ во Струмица.Според МВР, откако двајцата влегле

Прочитај повеќе

Се забранува објекти за игри на среќа на 500 метри од училишта

Обложувалници на 500 метри оддалеченост од основните и средните и поскапи лиценци. На ЕНЕР објавени се предлог-измените за Законот за

Прочитај повеќе

ОБЛОЖУВАЛНИЦИТЕ И КАЗИНАТА „ЌАРИЛЕ“ МИЛИОНИ

Во обложувалниците на „Лајф трејд“ минатата година дефинитвно се свртела најголемата сума и е направена најголемата добивка во овој бизнис – покажува

Прочитај повеќе

Бектеши: Нема да биде дозволен дочек на Новата година во казина и во обложувалници

Нема да биде дозволен дочек на Новата година во казина и во обложувалници, рече денеска министерот за економија Крешник Бектеши

Прочитај повеќе

Обложувалниците предупредуваат: Со новиот Закон за игри на среќа 7.700 луѓе ќе останат без работа

Асоцијацијата на спортски обложувалници на Македонија (АСОМ) предупредува дека со предлог измените на Закон за игрите на среќа и забавните

Прочитај повеќе