archiveобразование

ПравдаСветот на работникот

ВМРО- ДПМНЕ: СДСМ наместо Уредба за откажување на матурата, удри врз просветните работници

Интегрален текст од прес конференција на Милка Тримчевска Почитувани, СДСМ наместо да понуди помош, удри врз администрацијата и пред се...
ЕкономијаМакедонијаПравда

30.000 деца од семејства во социјален ризик добија бесплатен интернет за следење на онлајн настава

Министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски денеска потпиша договор со директорот на Македонски телеком Никола Љушев, за донација...
МакедонијаСветот на работникотСиндикат

Неделков: Наставниците со дополнителни напори ја реализираат „наставата од далечина“

Заради новонастанатата ситуација, а во врска со прогласување на вонредна состојба во државата поради коронавирусот, наставниците се спречени да го...
1 2 3 4 26
Page 2 of 26