archiveобразование

ЕкономијаМакедонијаСветот на работникот

Адеми е против намалувањето на платите на просветните работници

Министерот за образование, Арбер Адеми во своето вечерашно гостување во емисијата „200“ на Алсат се спротивстави на предлогот за намалување...
ЕкономијаМакедонијаМакедонија

Богоев и Адеми: Ги охрабруваме образовните установи да ги искористат можностите за неформална едукација додека трае кризниот период

Министерот за образование и наука Арбер Адеми, денеска на прес-конференција заедно со градоначалникот на Општина Карпош Стефан Богоев ја посочи...
Македонија

Се прекинува воспитно-образовниот процес во детските градинки, основното, средното и високото образование

Владата на Република Северна Македонија на денешната 15-та редовна седница ја разгледа информацијата на Управувачкиот комитет за координација и управување...
1 2 3 4 5 26
Page 3 of 26