СПАСОВСКИ: ЦЕЛОСНО РЕКОНСТРУИРАНИ 56 ОБЈЕКТИ, КРЕИРАМЕ ПОДОБРИ УСЛОВИ ЗА СИТЕ ВРАБОТЕНИ ВО МВР

Досега целосно реконструиравме 56 објекти, инвестираме во подобри услови за вработените за подобра услуга за граѓаните, напиша на министерот за

Прочитај повеќе

За четвртиот пакет антикризни мерки, издвоени се 470 милиони евра, вели Арсовски

Портпаролот на Владата на Република Македонија, Душко Арсовски денеска на прес-конференција ги презентираше одлуките од вчерашната владина седница за нови мерки

Прочитај повеќе

Бектеши: Не се размислува за затворање на угостителските објекти

Следниот ден откако ќе биде усвоен ребалансот на Буџетот, Министерството за економија ќе почне со реализација на мерките за финансиска

Прочитај повеќе

Ангеловски: Да не се казнуваат сите угостителски објекти заради поединечни прекршители

Угостителските објекти мора да ги почитуваат протоколите за заштита од ширење на вирусот ковид-19, граѓаните да внимаваат дали локалите каде

Прочитај повеќе

Бектеши дозволи организирани вечери со повеќе од 100 луѓе, за здравствените власти тоа е спорно

Министерот за економија Крешник Бектеши дал дозвола да се организира таканаречена  „организирана вечера“ со послужување на храна на угостителски објект

Прочитај повеќе

Нема протоколи за свадби и забави во ноќни клубови, но не значи дека тие треба да се организираат вели Филипче

И покрај најавите дека Комисијата за заразни болести планира да го скрати работното време на угостителските објекти, сепак Филипче вели

Прочитај повеќе

Кафулињата и рестораните од денеска работат и во внатрешноста на објектот

Oд денеска угостителските објекти може да работат и во внатрешноста на објектите преку соодветен протокол за работа додека моловите ќе

Прочитај повеќе

Угостителските објекти со „Ковид“ протокол

Рестораните, кафулињата, кафеаните од денска работат со старото работно време. Во делници до полноќ, во петоци и сабота до еден

Прочитај повеќе

Кафаните и кафулињата ќе работат до полноќ и еден час по полноќ за викендите

Министерот за економија, Крешник Бектеши на својата фејсбук страна објави дека на вечерашната седница на Владата е донесена одлука за

Прочитај повеќе

Во Тетово угостителски објекти работат и после полноќ

Тетовската полиција и Државниот пазарен инспекторат ноќеска десетина минути по полноќ при контрола на улицата „29 Ноември“ увиделе дека работи

Прочитај повеќе