- Advertisement -

archiveодмор

ЗанимливостиСвет

Најдобар начин да го истражите Бали: Како да аплицирате за да волонтирате на еден од најубавите острови

Зошто да волонтирате и патувате? Преку волонтирање имате ретка можност да живеете меѓу локалното население откривајќи го нивниот јазик, начин...
НовостиСветСветот на работникот

Ќе се спие по 30 минути на работа и ќе има посебна просторија за одмор на работниците: Јапонија воведува задолжителен одмор

Министерството за здравство и јапонските работодавци воведоа задолжителен одмор од 30 минути кој ќе се користи само за спиење на...
ЕкономијаСветСветот на работникотСиндикат

Работниците на принуден, а бизнисот цвета: Фирмите заработувале на сметка на работниците од државната помош

Италија досега од фондот за оние кои поради пандемијата на Ковид - 19 морале да одат на принуден одмор потрошила...
1 2 3 4
Page 1 of 4