archiveодноси

ПравдаСветСветот на работникотСиндикат

Предупредувачки штрајк на вработените во „Горење“, доколку не им се исполнат барањата највија петдневен штрајк

Во фабриката за уреди за разладување „Горење“ во Валјево, во која од минатата година мнозински сопственик е кинеската „Хисенс Груп“,...
ЕкономијаМакедонија

Независен: Царовска – Дезинформации се тврдењата за скратено работно време на вработените кои се пред пензија

Министерката за труд и социјална политика Мила Царовска како дезинформации и шпекулации ги оцени информациите дека со новиот закон за...
1 2 3
Page 1 of 3