МОН: Расте бројот на ученици кои следат онлајн настава, образовниот процес тече непречено

Министерството за образование и наука информира дека од почетокот на учебната година до денес бројот на ученици кои следат настава од

Прочитај повеќе

Дебарските гимназијалци ќе учат онлајн, протести на настава со физичко присуство во Моноспитово и Иловица

Дебарската гимназија попушти, гимназијалците од „28 Ноември“ утринава седнаа пред своите компјутери и ја почнаа наставата онлајн. Дводневниот бојкот бил

Прочитај повеќе

Одделни средби на родителите кои се за онлајн настава и со физичко присуство со владините претставници

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски, заменичката-министерка задолжена за координација со економските ресори Мила Царовска, министерот за

Прочитај повеќе

Филипче: Наставата да биде онлајн е ставот на Комисијата, освен за првоодделнците за кои е неопходно физичко присуство

Министерот за здравство Венко Филипче во разговор за Канал 5 истакна дека ставот на комисијата за заразни болести е наставата

Прочитај повеќе

Родители со барање за онлајн настава: Помоќни земји ги отворија училиштата, па ја увидоа грешката!

Група на родители на ученици кои ја креираа социјалната група „Поддршка за онлајн настава во учебната 2020/2021 година” најавија дека

Прочитај повеќе

Велкоска: Онлајн наставата нуди доста можности, но училницата е незаменлива

Воведувањето на вонредната состојба и прекинувањето на редовниот наставен процес, пред нас како наставници создаде нови предизвици да се реорганизираме

Прочитај повеќе