- Advertisement -

archiveопштество

МакедонијаПравдаСветот на работникот

Во тек се анализи за намалување на вработените во јавната администрација

Јетон Шаќири во својата прва прес-конференција како нов министер за информатичко општество и администрација посочи дека анализите во јавниот сектор...
ЕкономијаМакедонијаПравда

Царовска-Шаќири: Дигитална трансформација на образованието е висок приоритет за МОН и МИОА

Соработката на Министерството за образование и наука и Министерството за информатичко општество и администрација во делот на дигитализацијата на образованието...
МакедонијаСветот на работникотСиндикат

КСС на средба со Шаќири: Преку природен пат со пензионирање да се намалува бројот на вработени во јавниот сектор

Бројот на вработени да се намалува по природен пат преку пензионирање за да нема губење на работните места и отпуштање...
МакедонијаПравдаСветот на работникотСиндикат

(Фото) Јовановски: Голем дел од дисциплниските постапки во АВРМ се фингирани

Горан Јовановски е синдикален претставник од синдикалната организација на АВРМ при Конфедерацијата на слободни синдикати на Македонија кој од 2012...
МакедонијаПравдаСветот на работникот

МИОА објави алатка за пријавување на притисок на работно место во изборен контекст

Министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски, на прес-конференција ја презентираше алатката за пријавување на притисок објавена на веб...
ЕкономијаМакедонија

Манчевски и Адеми: Обезбедени ваучери за дигитални вештини за млади до 29 години

Министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски и министерот за образование и наука Арбер Адеми, на денешната прес-конференција ја...
Македонија

МИОА: Ги повикуваме граѓаните неодложно да ја инсталираат апликацијата СтопКорона, да се заштитиме себе и нашите најблиски!

Министерството за информатичко општество и администрација  ги повикува уште еднаш сите граѓани да ја инсталираат апликацијата СтопКорона. "Во услови на...
1 2 3 8
Page 1 of 8