archiveорганизација

Наука

СЗО: Вирусот најверојатно потекнува од лилјаците

Тимот на Светска здравствена организација, која го истражува потеклото на Ковид-19 во Кина соопшти дека вирусот најверојатно потекнува од лилјаците...
ЕкономијаМакедонија

Организацијата на потрошувачите на Македонија е против покачување на електричната енергија од 7,4 проценти

Организацијата на потрошувачите на Македонија (ОПМ) е против покачувањето на електричната енергија од 7,4 проценти која ја утврди Регулаторната Комисија...
МакедонијаПравдаСветот на работникотСиндикат

Синдикална група на ССНМ во „Слободен печат“: Млакиот одговор на МВР и ОЈО буди сомнежи дека заканувачите уживаат политичка поддршка

Синдикалната група при Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници во „Слободен печат“ најостро ги осудува заканите по животот и...
ПравдаСветСветот на работникотСиндикат

ОЕЦД: На жените работници потребно им е колективното преговарање за да го надминат родовиот јаз

Организацијата за економска соработка и развој - ОЕЦД ги поддржа барањата на еврпските синдикати за проширувањето на покриеноста со колективно...
МакедонијаПравдаСветот на работникот

СЗО донираше лична заштитна опрема за Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби

Светската здравствена организација (СЗО) во рамките на солидарити фондот, донираше лична заштитна опрема за здравствените работници на Клиниката за инфективни...
1 2 3 13
Page 1 of 13