ВМРО-ДПМНЕ бара оставка: Ароганцијата и забеганоста немаат нација, но имаат име и презиме – Талат Џафери!

Ароганцијата и забеганоста немаат нација, но имаат име и презиме – Талат Џафери! ОСТАВКА, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Од партијата посочуваат

Прочитај повеќе

Левица: Итна оставка и одговорност од директорот Аднан Азизи поради колапсот на Македонски Железници

Левица дава подршка на вработените во Македонски Железници Транспорт кои од денес, со целосен прекин на товарниот и патниот транспорт,

Прочитај повеќе

СПМ бара Спасовски да поднесе ОСТАВКА

Подршка на министерот Oliver Spasovski во донесувањето на најдобрата одлука во неговата кариера. ОСТАВКА ДОСТА Е, ПРЕТЕРА Оливер Велиш, да

Прочитај повеќе

Утре седница на Координативното тело за туризам: Се бара оставка на Јаневски

Здружението на угостителството и туризмот при Стопанската комора на Македонија, Туристичко-угостителската комора на Македонија во рамки на Сoјузот на стопански

Прочитај повеќе

Протести во Порторико: Демонстрантите побараа оставка од Гувернерот

Рикардо Росело, Гувернерот на Порторико е под опсада во шпанската колонијална тврдина во Сан Хуан, којашто е и негова резиденција.

Прочитај повеќе