Заев не попушта – наредбата за разрешување на Пауновски утре на дневен ред на Владата

Прво ќе ги сослуша вработените во Пазарен, потоа очекува разрешување на нивниот директор Пауновски. Премиерот Заев најави дека на утрешната

Прочитај повеќе

Пазарниот инспекторат годинава планира 19,211 надзори

Државниот пазарен инспекторат планира годинава да спроведе 19, 211 надзори, од кои редовни 3551 и вонредни 14 652. Според годишниот

Прочитај повеќе

Пауновски: Без биро и стол инспектори 12 години работеле во тетовскиот Пазарен инспекторат

Претседателот на Владата, Зоран Заев, заедно со министерот за економија Крешник Бектеши и директорот на Државниот пазарен инспекторат Стојко Пауновски

Прочитај повеќе

Најавени 16 пријави за угостителски објекти, се прават свадби, не се почитуваат протоколите и работното време

Најмалку 16 пријави, кривични или прекршочни со платни налози, ќе поднесе Пазарниот инспекторат против угостителски објекти во Скопје, Тетово и

Прочитај повеќе