- Advertisement -

archiveперсонал

МакедонијаНовостиПравдаСветот на работникот

Административците и техничкиот персонал во ГОБ „8-ми Септември“ излегоа на протест

Со транспаренти „И ние сме здравство и работиме во Ковид-болница“ вработените административци и технички персонал во Градската општа болница „8-ми...
МакедонијаНовостиПравдаСветот на работникот

Штипјанец беснеел во Ковид-центарот и има се заканувал на медицинските лица

Дваесет и деветгодишен штипјанец сакал насилно да влезе во болничката соба на Инфективното одделение, каде што од коронавирусот се лекувала...
МакедонијаПравдаСветот на работникот

Болничките капацитети во струмичката болнива се целосно исполнети, директорот побарал помош од министерот

Зголемениот број на заразени од Ковид-19 целосно ги исполни сместувачките капацитети во струмичката болница, дури и тие кои беа дополнително...
ЕкономијаСветСветот на работникотСиндикат

Пилотите ги служат патниците во „Исландер“ – кабинскиот персонал отпуштен

Исландската национална авиокомпанија на Исланд, Исландер со седиште во Рејкевик одлучила да го отпушти кабинскиот персонал, а наместо нив патниците...
МакедонијаПравдаСветот на работникотСиндикат

ССКЦ: Неприфатлива е одлуката вработени во јавните здравствени установи во овие моменти да бидат вклучени во избирачки комисии и одбори

Соопштението на Синдикатот на клинички центар ви го пренесуваме интегрално: Поради информацијата дека во избирачките комисии и одбори ќе бидат...
МакедонијаПравдаСветот на работникотСиндикат

Д-р Беговиќ за УБ: Сега се докажува дека Јавното здравство е двигателот во секоја држава и во однос на социјалниот мир и во однос на економијата

Медицинскиот персонал во принцип секогаш треба да се бори. Ние како Синдикат се бориме за правата на нашите вработени и...
1 2 3
Page 1 of 3