Петтиот пакет мерки предвидува два критериума за субвенционирање на плати

Петтиот пакет не е пакет за итни случаи, туку пакет за закрепнување на економијата, изјави министерот за финансии, Фатимир Бесими,

Прочитај повеќе

Финализираниот петти пакет економски мерки на усвојување пред Владата

На денешната редовна владина седница се очекува да биде усвоена инфорацијата за петтиот пакет економски мерки за помош на стопанството

Прочитај повеќе

Утре Владата ќе го усвои петтиот пакет мерки!

Премиерот Зоран Заев верува дека Владата ќе биде подготвена утре на редовна седница да ја усвои информацијата за петтиот пакет

Прочитај повеќе

Битиќи: Петтиот пакет мерки ќе тежи околу 150 милиони евра

Петитот пакет економски мерки за поддршка на стопанството и граѓаните за справување со последиците од Ковид-19 ќе тежи помеѓу 50

Прочитај повеќе

Битиќи: Петтиот пакет на мерки е во духот на заздравување и рестарт на економијата

Вицепремиерот за економски прашања и координација на економските ресори Фатмир Битиќи попладнево се сретна со претставници на Независната угостителска комора

Прочитај повеќе

Петтиот пакет мерки ќе ги опфати најсиромашните граѓани, медиумите, угостителите

Премиерот Зоран Заев попладнево во Собранието одговарајќи на пратенички прашања сподели дел од мерките предвидени со петтиот пакет за поддршка

Прочитај повеќе

Стартува подготовката на петтиот пакет мерки за помош од Владата

Бизнисмени, професори, експерти – од следната недела со владините преставници го почнуваат кроењето на 5 пакет антикризни мерки за помош

Прочитај повеќе