ВИДЕО| КСС бара да се прифати амандаманот за финансиска поддршка на работниците од приватниот сектор

Видео и текст: Бобан Илијевски Преку амандамнот којшто го поднесовме преку ВМРО – ДПМНЕ бараме не само работниците од јавниот

Прочитај повеќе

Европската и светската Конфедерација на синдикати дале поддршка за претсојниот штрајк

Генералните секретари на Меѓународната конфедерација на синдикати, Шаран Бароу и Европската конфедерација на синдикати, Лука Висентини дадоа целосна поддршка на

Прочитај повеќе

СОНК доби поддршка и од американскиот Solidarity Center за Генералниот штрајк

Фејсбук статус на Јаким Неделков, Претседател на СОНК: Претседателот на СОНК оствари средба со Steven McCloud, програмски директор на Solidarity

Прочитај повеќе

СУТ дава потполна поддршка на генералниот штрајк на СОНК

Синдикатот за угостителство и туризам на Македонија – СУТ дава целосна и недвосмислена поддршка на генералниот штрајк на СОНК. Штрајкот

Прочитај повеќе

Во Охрид следната година се очекува да бидат остварени 2,5 милиони ноќевања

Туризмот како дејност генерално е меѓу најсериозно засегнатите стопански гранки од епидемијата на Ковид-19. Затворањата на земјите, превентивните мерки, ограничувањата

Прочитај повеќе

Од најавите за поддршка на ординациите излезе само гола кампања, вели д-р Лазаров

Д-р Ненад Лазаров којшто воедно е и Претседател на Асоцијацијата на специјализанти и млади лекари – АСМЛ денеска објави фејсбук

Прочитај повеќе

Бектеши: Поддршката за компаниите кои инвестираат во време на криза продолжува, дополнително ќе влијаеме на рамномерниот регионален развој

Министерот за економија Крешник Бектеши, заедно со првиот вицепремиер Артан Груби и министрите Фатмир Бесими и Насер Нуредини ја посетија

Прочитај повеќе

Бектеши ќе ги презентира Измените и дополнувањата на Законот за финансиска поддршка на инвестиции

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска ќе одржи на прес-конференција во врска со Измените и дополнувањата на Законот за финансиска поддршка

Прочитај повеќе

Поддршка од 2.460.000 денари за 80 лиценцирани туристички водичи, одобри Владата

Владата на вчерашната седница донесе одлука да се одобрат 2.460.000  денари за 80 лиценцирани туристички водичи кои ги исполнија условите

Прочитај повеќе

Во финална процедура поддршката за тутунот од петтиот пакет

Во финална процедура е поддршката за тутунот од петтиот пакет антикризни мерки. Треба да помине во владина постапка, наредните недели,

Прочитај повеќе