archiveполитика

Правда

СТАВ НА КОЧОВСКИ: Дали Шахпаска и МТСП се обидуваат во скратена постапка да “шверцуваат“ одредби од закони за остварување на партиски цели?

На 27.10.2020 во Собранието на Република Македонија ќе бидат предложени закони од страна на министерката Шахпаска и МТСП, коишто се...
МакедонијаПравдаСветот на работникот

Министерката Шахпаска на дебата посветена на рабоничките права во време на корона на Текстилијада во Штип

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска денеска учествуваше на дебатата насловена “Работнички права за време на корона – Корона...
ПравдаСветот на работникот

Средба Шахпаска-Која: Мисијата на ОБСЕ е голем поддржувач на политиките за заштита на граѓаните од дискриминација и секаков вид насилство

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска денеска оствари средба со Шефот на Мисијата на ОБСЕ во Скопје, амбасадорот...
МакедонијаПравдаСветот на работникот

(ВИДЕО) Шахпаска се прогласила за ненадлежна, но им понудила социјална помош на поранешните вработени од „Треска“

Поранешните вработени во „Треска“ денеска излегоа на протест пред Министерството за труд и социјална политика. Виолета Атанасиева, една од поранешните...
ЕкономијаМакедонијаСветот на работникот

Шахпаска: Во четвртиот пакет се опфатени над 283.000 граѓани кои ќе добијат помош

На денешната министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска рече дека преку четирите пакети, владата обезбедила конкретна и директна...
ЕкономијаМакедонија

МТСП: Во тек е третата и последна дополнителна исплата на правата од социјална и детска заштита за месец 08/2020 година

Министерството за труд и социјална политика информира дека во тек е третата и последна дополнителна исплата на правата од социјална...
1 2 3 24
Page 1 of 24