(ВИДЕО) Протест на СПМ во Битола за поддршка на нивниот осуден колега

Синдикатот на полицијата во Македонија денеска одржа протест во градот на конзулите, Битола поради пресудата на судот во Битола со

Прочитај повеќе

Видео конференција помеѓу Спасовски и МПС

ДОГОВОРЕНА ИСПЛАТАТА НА ЗАОСТАНАТИТЕ БОНУС ПЛАТИ ЗА 2017 И 2018 ГОДИНА ЗА ВРАБОТЕНИТЕ ВО МВР Почитувани денес претседателот на Македонскиот

Прочитај повеќе

Градежник тешко се повредил на работното место во Скопје

Вчера во 12.30 часот Б.Т.(59) од Скопје пријавил дека додека извршувал градежни работи на бул.„Александар Македонски“ се здобил со тешки

Прочитај повеќе

СПМ: Никогаш досега полицискиот службеник не бил толку понижуван

Фејсбук статус на Синдикатот на полицијата во Македонија: Оваа прилика ја користиме да ЧЕСТИТАМЕ на “најмудриот” потег што го има

Прочитај повеќе

СПМ: Повторно ги заборавивте полициските службеници

Секој вработен во Полицијата со нетрпение ја очекуваше веста за буџетот за 2021 година. Овојпат секој се надеваше дека конечно

Прочитај повеќе

Спасовски: Ќе ги санкционираме полицајците кои ги злоупотребуваат овластувањата

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, на денешната прес-конференција говореше за реформите во МВР, но и за санкциите кои ќе

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Саздов: Полицајците работат со крпени униформи, потребни им се нови

Полициските службеници се изложени на мобинг и против нив се водат незаконски дисциплински постапки, вели во интервју за порталот Работник,

Прочитај повеќе

Потпишан Колективен договор за вработените во АНБ

На денешното одбележување на  годишнината од формирањето на Агенцијата за национална безбедност на РСМ (АНБ), претседателот на Македонскиот полициски синдикат

Прочитај повеќе

Двајца дебрани нападнале полициски службеник

ОВР Дебар поднесе кривична пријава против У.Ј.(55) од Дебар, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „загрозување на

Прочитај повеќе

Синдикат на полицијата: Да се престане со распоредување на работници по предлог од Началник

Со самото настанување на Синдикат на полиција во Македонија нагласивме дека акцентот на синдикалната борба ќе го ставиме на „Започнување

Прочитај повеќе