СПМ: Колективниот договор е доказ дека Спасовски може повеќе да и наштети на полицијата

Денес сме тука пред Министерството за внатрешни работи да кажеме збор два за “модерниот” европски колективен договор што пред извесно

Прочитај повеќе

СПМ: Како до ЗАДОВОЛНА ПОЛИЦИЈА со „хаварисани“ возила во СВР Куманово‼️

Како до ЗАДОВОЛНА ПОЛИЦИЈА со „хаварисани“ возила во СВР Куманово‼️ 🗣️Нова ексклузивна „УБАВА„ вест 🤔‼️ СВР Куманово , добива ново

Прочитај повеќе

СПМ: “Режимско соопштение” за Министерот Оливер Спасовски

Фејсбук статус на Синдикатот на полицијата во Македонија: Следејќи го примерот на тврдо комунистичка Северна Кореја, поистоветувајќи се со Ким

Прочитај повеќе

СПМ: Јавно го повикуваме Министерот за внатрешни работи да преземе мерки за да престане малтеретирањето на нашите членови

Фејсбук статус на Синдикатот на полицијата во Македонија: Веднаш после ОВАА наша вчерашна објава од страна на “шерифот” на СВР

Прочитај повеќе

СПМ: Среќен 7 мај – Денот на Македонската полиција – Бидете му лути на полицаецот, но запаметете дека и тој е само човек!

“ Животот на една личност започнува со идеи, слики, поими за иднината и тоа како се гледа себеси во таа

Прочитај повеќе

Најавен протест на Синдикат на полиција во Македонија

Синдикатот на полицијата во Македонија- СПМ поради крајно лошата положба на полицијата во Македонија организира протест на 08.05.2021 година (

Прочитај повеќе

СПМ: Без поголема плати нема задоволна полиција!

Фејсбук статус на Синдикатот на полицијата во Македонија:    Убаво се расфрлате со милионите евра. И треба погодените да си

Прочитај повеќе

Уште еден припадник на МВР жртва на мобинг ја напушти државата

Синдикатот на Полиција на Македонија, со огромно жалење ја прими информацијата дека Министерството за внатрешни работи од скоро го има

Прочитај повеќе

СПМ: Сите кои мислат дека со опструкции и саботажи ќе не спречат во борбата за остварување на подобри услови и права, бадијала се трудат

Денес како Синдикат ќе соопштиме пред јавноста дека имаме основи за сомневање дека од страна на еден Министер за внатрешни

Прочитај повеќе

Коцевски до Спасовски: Кога ќе ги вратите распоредените полициски службеници на работните места?

Претседателот на Синдикатот на полицијата во Македонија Орце Коцевски, во емисијата Стадион на Канал 77, на Министерот за внатрешни работи

Прочитај повеќе