Секс-скандал со полицајки во Србија: едната орално задоволувала колега на работа, друга признала дека се проституира

Припадничка на српската полиција (27), која се наоѓа на секс-видео, кое неодамна ја шокира јавноста во Србија, е уапсена на

Прочитај повеќе

ПОЛИЦИЈА ТЕПАШЕ ШТРАЈКУВАЧИ ВО НАЈГОЛЕМАТА ФАБРИКА НА СВЕТОТ ЗА IPHONE НА FOXCONN ВО КИНА

Стотици работници се приклучија на протестите во водечката фабрика на Foxconn за iPhone во Кина, при што некои луѓе ги

Прочитај повеќе

СПМ: Полиција за Гинис – Како ја браниме Македонија над 15 часа за 400 денари- вовед во незадоволна Полиција

Протестите какви такви поминаа, имаше и немили настани, повредени колеги, исцрпени колеги секојдневно на работа без никаков одмор изложени на

Прочитај повеќе

Коцевски за Лидер: ЛАГА е дека има некакво покачување на платите во полицијата, станува збор само за ПОРАМНУВАЊЕ!

Две години кампања за 1 000 денари повисока плата на полициските службеници. Претседателот на Синдикатот на Полицијата во Македонија-СПМ, Орце Коцевски вели

Прочитај повеќе

СПМ: Полицијата е свето нешто, нема да дозволиме како Синдикат двојни аршини!

“Нападната полицијата пред институциите! Повредени полицајци! Демонстрација и вандализам! Насилство!” Реторики кои ги користи нашиот омилен Министер во јавност, како

Прочитај повеќе

Делчев за Лидер: Храна со поминат рок им се дели на полицајците од ноќна смена!

Леб стар 15 дена, избришани декларации, прозиводи со поминат рок. Околу 7000 полициски службеници кои дежураат во ноќна смена добиваат храна

Прочитај повеќе

СПМ излегува на протест, бара подршка од МПС и НСП

До 1. МАКЕДОНСКИ ПОЛИЦИСКИ СИНДИКАТ – МПС 2. НЕЗАВИСЕН СИНДИКАТ НА ПОЛИЦИЈАТА – НСП ПРЕДМЕТ: Барање за давање подршка, учество

Прочитај повеќе

СПМ дава безрезервна поддршка на штрајкот на СОНК

Синдикат на Полиција во Македонија – СПМ дава целосна и безрезервна поддршка на најголемиот Синдикат во Република Македонија – СОНК

Прочитај повеќе

СПМ: Министре Спасовски нека ти е простено од бога, Ние како Синдикат не ти простуваме

Прочка или Велики поклади — ден во православното христијанство на меѓусебно простување помеѓу верниците пред почетокот на Велигденскиот пост. Од

Прочитај повеќе

СПМ: Испратено Барање за повисоки плати и средба со Премиерот

Испратено Барање за повисоки плати и средба со Премиерот Почитуван, За да дојдеме до суштината на овој проблем, најпрво да

Прочитај повеќе