- Advertisement -

archiveпопис

ЕкономијаМакедонијаНовостиСветот на работникот

Деспотовски: Пописот ќе даде одговор на прашањата кои ги интересираат инвеститорите

Во рамки на долгоочекуваната статистичка операција во С.Македонија – пописот кој е закажан за април годинава, директорот на ТИРЗ, Јован...
ЕкономијаМакедонијаНовости

Битиќи: Пописот е основа за креирање на квалитетни економски политики за реалните потреби на граѓаните

„Основата на квалитетни економски политики кои одговараат на реалните потреби на граѓаните, може да се добијат само преку издржани статистички...