- Advertisement -

archiveправа

МакедонијаНовостиПравдаСветот на работникотСиндикат

Работничките права во 2020-та, ударот и предизвиците од корона-кризата во годината која доаѓа

Корона кризата не затекна сите, вклучително и работниците. Работниците се соочија со многу сериозен предизвик пред нив – губење на...
ИнтервјуаМакедонијаНовостиПравдаСветот на работникот

(Видео) Шахпаска: Заштита на работничките права е наш приоритет

Мерките за справување со последиците од корона пандемијата се точно насочени кон зачувување на секое работно место, вели министерката за...
ИнтервјуаМакедонијаПравдаСветот на работникотСиндикат

(ВИДЕО) „Работничките права се кршат уште повеќе во екот на пандемијата“

Претседателот на Синдикатот за угостителство и туризам - СУТ во интервјуто за порталот Работник зборуваше и за прекршувањето на работничките...
НовостиПравда

Парите за новогодишно украсување да се пренеманет за инвестиции во здравството, бара Здружението за заштита на работничките права

Во ситуација кога голем дел од јавните здравствени институции работат без основните средства неопходни за нормално пружење на здравствена заштита,...
МакедонијаПравдаСветот на работникот

Здружение за заштита на работничките права: МВР нема воспоставено систем за заштита на вработените од Ковид-19

Министерството за внатрешни работи продолжува да ги крши правата на вработените, десет дена по одлуката на Владата нема воспоставено систем...
МакедонијаПравдаСветот на работникот

Министерката Шахпаска на дебата посветена на рабоничките права во време на корона на Текстилијада во Штип

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска денеска учествуваше на дебатата насловена “Работнички права за време на корона – Корона...
МакедонијаПравдаСветот на работникот

Порталб: Почна кампањата „Правата на младите работници“ за кревање на свеста за неправдите

Вчера започна кампањата „Да ги информираме младите за нивните права“ со панел-дискусија на платформата „zoom“ каде многу застапници на правата...
1 2 3 12
Page 1 of 12