- Advertisement -

archiveпратеници

НовостиПравдаСветот на работникот

Кочовски: „Истакнатите правници“ и Уставниот суд немаат проблем со тоа работниците да работат 60, наместо 40 часа неделно

Фејсбук статус на Бобан Кочовски, Претседател на Движењето за социјална правда „Обединети Работници“:   „Уставниот суд и "истакнатите правници" во...
МакедонијаНовостиСветот на работникотСиндикат

КСС до пратениците: Правична распределба на парите во делот на платите, за да се избегне урамниловка

Конфедерацијата на слободни синдикати на Македонија испрати барање до сите народни пратеници, членови на законодавната власт, како и до Претседателот...
ЕкономијаМакедонијаНовостиСветот на работникот

Обединети Работнци: Борбата против сиромаштијата мора да биде приоритет за Владата!

Движењето за социјална правда ,,Обединети работници" ја изразува својата загриженост, но и револт, поради несериозниот пристап од страна на Владата...
ЕкономијаМакедонијаНовости

Шахпаска: Владата функционира непречено, убедена сум дека пратениците ќе го изгласаат буџетот

„Владата функционира непречено, согласно обврски и согласно она што претставува потреба на граѓаните“ истакна министерката за труд и социјална политика,...
НовостиПравдаСветот на работникот

МТСП: Пратениците од опозицијата да не го блокираат законското решение за недела – ден на неделен одмор, работниците го очекуваат ова право

Министерството за труд и социјална политика апелира до пратениците од опозицијата да не ја кочат собраниската процедура за Предлог-законот за...
НовостиПравдаСветот на работникот

Шахпаска апелира пратениците да го усвојат законското решение за недела да биде неработен ден

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска апелираше пратениците што поскоро да го донесат законското решение за недела да...
1 2 3 4
Page 1 of 4