archiveпрашања

ЕкономијаМакедонија

Битиќи во посета на компанијата Актива и на средба со стопанствениците од Штип

Вицепремиерот задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи, денеска ќе ја посети компанијата Актива во...
ЕкономијаМакедонијаСветот на работникот

Битиќи: При вработувањето треба да доминира професионалноста и квалитетот

Вицепремиерот за економски прашања, координација со економските сектори и инвестиции Фатмир Битиќи денеска го повтори својот став дека при вработувањето...
ЕкономијаМакедонијаСветот на работникот

Ќе има санкции за компаниите кои не ги исплатиле парите на работниците, најави Царовска

Вицепремиерката за економски прашања, Мила Царовска потврди дека ќе има санкции за компаниите коишто зеле државна помош, а истата не...
ЕкономијаМакедонијаСветот на работникот

Угостители, туристички работници и транспортери бараат продолжување на помошта

Заменичката на претседателот на Владата за економски прашања Мила Царовска и Владин економски тим се сретнаа со претставници од угостителската...
ЕкономијаМакедонијаСветот на работникотСиндикат

Царовска: Почитувањето на протоколите за заштита од Ковид-19 во фабриките е наш приоритет

Заменичката на претседателот на Владата задолжена за економски прашања Мила Царовска, денес одржа редовна координација со претставници на Министерството за...
ЕкономијаМакедонија

Царовска: Нема доцнење, првите мерки од третиот сет ќе бидат преточени во уредба наредната недела

Вицепреиерката за економски прашања Мила Царовска, ги отфрли тврдењата дека се доцни со економските мерки за справување со корона-кризата, односно...
ЕкономијаМакедонијаСветот на работникот

Царовска: Неправедно отпуштени 140 работници поради корона-кризата се вратени на работа

Под мотото „Се грижиме за сите“, на прес-конференција вицепремиерката за економски прашања Мила Царовска, министерот за образование и наука Арбер...
1 2 3 4
Page 1 of 4