- Advertisement -

archiveПремиер

ЕкономијаНовостиСветСветот на работникот

„Нема да носиме возачи на цистерни од странство“, дециден е Џонсон

Британскиот премиер Борис Џонсон истакнал дека сите потешкотии со дистрибуцијата на гориво се последица на побарувачката.  Џонсон ја исклучил можноста...
ЕкономијаМакедонијаНовости

Премиерот Заев со мисијата на ММФ: Позитивни движења во економијата, 2021 е година на стабилен економски раст

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев, одржа онлајн средба со шефицата на мисијата на Меѓународниот монетарен фонд...
ЕкономијаМакедонијаНовостиСветот на работникот

(ВО ЖИВО) Премиерот Заев го презентира петтиот пакет економски мерки

Премиерот Зоран Заев денеска на прес-конференција во Владата го презентира петтиот економски пакет антикризни мерки. На прес-конференцијата присуствуваат и заменик-претседателот...
ЕкономијаМакедонијаСветот на работникот

Заев: Ќе има мерка преку која отпуштените работнции ќе се вратат на работните места

Секогаш сакаме да укажеме на регионите каде што има поголем процент на невработеност, каде што има дефинтивно разлики помеѓу квалификуваноста...
1 2 3 5
Page 1 of 5