archiveпретседателка

ПравдаСветот на работникот

Ампева за Слободен Печат: Се расплакав кога видов колку работнички дојдоа на протестот

За Кристина Ампева, претседателка на граѓанската организација „Гласен текстилец“, која е и најголемиот „виновник“ за организирање на протестот, ова е...
ЕкономијаМакедонија

Арсовска: Добро е да има капитални инфраструктурни проекти, но не ни треба дополнително задолжување

Претседателката на Сојузот на стопански комори на Македонија (ССК), Данела Арсовска смета дека деловната зедница треба да има повеќе информации...