(ФОТО) Сопругата на Претседателот, Ѓоргиевска со поддршка на жените претприемачи

Сопругата на Претседателот, Елизабета Ѓоргиевска, денеска ја посети компанијата „Касефичио Чезарина”од Гостивар, која се занимава со производство на сирења и

Прочитај повеќе

Царовска: Третиот сет на мерки ќе ја стимулира личната потрошувачка, но ќе обезбеди и поддршка за компаниите

Заменичката на претседателот на Владата за економски прашања Мила Царовска во гостувањето во емисијата „Утрински брифинг“ на Слободна ТВ, изјави

Прочитај повеќе

Царовска: Мерката за субвенционирање придонеси ја користат 22 илјади компании, покачени се платите на 119 илјади вработени

Заменичката на претседателот на Владата на Република Северна Македонија задолжена за економски прашања, Мила Царовска, министерот за странски инвестиции Елвин

Прочитај повеќе

Спасовски: Континуирано вложуваме во секундарното и терциерното здравство во интерес на граѓаните и нивното здравје како врвен приоритет

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски денеска се обрати на иницијалниот состанок на Секторската работна група за

Прочитај повеќе

Царовска: Стартува младинскиот додаток, по 3000 денари месечно за вработени во производство до 23 години

Заменичката на Претседателот на Владата задолжена за економски прашања Мила Царовска, заедно со дополнителната заменичка министерка за труд и социјална

Прочитај повеќе

Царовска: Владата води одговорни економски политики насочени кон работниците и работодавачите

Заменичката на претседателот на Владата на Република Северна Македонија задолжена за економски прашања, Мила Царовска, министерката за странски инвестиции, Зорица

Прочитај повеќе

Премиерот Заев: Од 1 јули стартува мерката „Мој ДДВ“ за враќање 15% од ДДВ на граѓаните, затоа што зборот важи

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев, министерот за финансии Драган Тевдовски, и директорката на Управата за јавни

Прочитај повеќе