- Advertisement -

archiveприватни

НовостиПравдаСветСветот на работникот

Над 4000 медицински работници на протест во Мадрид

Во Мадрид денеска протестираа лекарите и медицинските сестри заради, како што наведоа, намалувањето на медицинските услуги и затоа што властите...
МакедонијаПравдаСветот на работникот

Лазаров: Немате ингеренции да им давате „наредби“ на приватните специјализанти!

Доктор Ненад Лазаров на фејсбук реагираше во однос на известувањето со кое Министерството за задравство  бара од приватните специјализанти да...
МакедонијаПравдаСветот на работникот

Приватните лекари пред Уставен ја оспорија одлуката за наградување на здравствените работници во борбата со ковид-19: Или ќе има награди за секого, или за никого

Здружението на приватните лекари преку нивен адвокат до Уставен суд поднело иницијатива за преиспитување на одлуката со која се наградуваат...
ЕкономијаМакедонија

Ангеловска го претстави Предлог буџетот пред бизнис заедницата, невладиниот сектор, синдикатот и експертската јавност

Во фокус на Предлог буџетот за 2020 година ќе бидат инвестициите во човечки капитал, односно во подобар здравствен, образовен и...
1 2
Page 1 of 2