- Advertisement -

archiveпродажба

ЕкономијаНовостиСвет

Продажбата на „Бентли“ и „Ламборџини“ вртоглаво расте бидејќи на богатите им е досадно

Ако продажбата на автомобили минатата година поради затворање на фабрики и други нарушувања предизвикани од пандемијата, претрпе штети, продажбата на...
ЕкономијаМакедонијаНовостиСветот на работникот

ДЗС: Најголем број слободни работни места во услужните дејности и продажба

Во третото тримесечје од 2020 година, стапката на слободни работни места изнесува 1.69 проценти, покажуваат податоците на Државниот завод за...