archiveпроизведувач

ЕкономијаСветСветот на работникот

„Дајмлер“ ќе укине 15,000 работни места.

Германскиот произведувач на луксузни автомобили Дајмлер планира да укине 15,000 работни места, како дел од мерките за штедење. Групата во...