Грета Тунберг учествува на протестот против климатските промени во Швајцарија

Стотици луѓе излегоа на протестот против климатските промени во Лозана, Швајцарија кој се организира пред одржувањето на Светскиот економски форум

Прочитај повеќе

Амазон се заканува дека ќе ги отпушти активистите против климатските промени

Група на вработени во Амазон рекле дека компанијата им се заканува дека ќе ги отпушти поради зборувањето на темата за

Прочитај повеќе

МАКЕДОНИЈА СЕ ОБЕДИНИ НА МАРШОТ ЗА ЧИСТ ВОЗДУХ ВО СКОПЈЕ

Протестите против климатски промени и аерозагадувањето во Македонија вечерва добија нова димензија откако илјадници луѓе се придружија на „Маршот за

Прочитај повеќе

Менаџерски промени на раководните позиции во Кроациа осигурување

Менаџерски промени на раководните позиции на брендот Кроациа осигурување Живот и Неживот, моментален лидер на пазарот на осигурување во земјава. Директорските

Прочитај повеќе

Европскиот зелен договор се претвора во црвен

Автор: Делара Брукхардт Европскиот зелен договор не само што има за цел борба против климатската криза. Исто така е можност

Прочитај повеќе

Министерство за „НЕ“ правда

Автор: Стојче Јовановски Во Затворите се соочуваме со константни промени се со цел (подобрување) на условите во затворите- за кого

Прочитај повеќе

Нов бран на протести против климатските промени

Новиот бран на светски протести против климатските промени, инспирирани од страна од Грета Тунберг, започна денска. Илјадници на ученици учествува

Прочитај повеќе

Државните службеници на Австралија се приклучуваат на климатскиот штрајк

Државните службеници од Мелбурн, Австралија ќе можат да се приклучат на овојнеделниот штрајк против климатските промени, на кој учество ќе

Прочитај повеќе

Вработените на Гугл планираат да се приклучат на протестот против климатски промени

Вработените во Гугл планираат да се придружат на нивните колеги од Амазон и Мајксофот во протестот кој ќе се одржи

Прочитај повеќе

938 административци сè уште седат дома, Дураку: Наскоро сите ќе одат на работа

938 државни административци вработени според Рамковниот договор и натаму ќе седат дома, а ќе добиваат плата. Вицепремиерот, Садула Дураку, во

Прочитај повеќе