Оглас за работа на јахти и луксузни речни бродови – потребни се 2400 млади луѓе!

Сакаш да бидеш дел од екипажот на најлуксузните јахти низ Европа? Запловете, научете и развијте се во нова личност покрај

Прочитај повеќе

Работи кои е подобро е да ги премолчите кога ќе дадете отказ

Иако понекогаш одлучуваме да си дадеме отказ со „вжештена глава“ и многу работи кои сакаме да ги кажеме, најчесто негативни,

Прочитај повеќе

Во подготовка Закон за оџачарски работи

Град Скопје изработи текст на нацрт-закон за оџачарски работи, кој има за цел да ја возобнови и промовира професијата оџачар

Прочитај повеќе

Градежник тешко се повредил на работното место во Скопје

Вчера во 12.30 часот Б.Т.(59) од Скопје пријавил дека додека извршувал градежни работи на бул.„Александар Македонски“ се здобил со тешки

Прочитај повеќе

Скопјанец со тешки повреди донесен во болница

Во СВР Скопје вчера било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ со тешки телесни повреди бил донесен 59-годишниот В.С.

Прочитај повеќе

Спасовски се сретна со делегација на Независниот синдикат на полицијата

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски се сретна со делегација на Независниот синдикат на полицијата, предводена од претседателот Гоце Делчев

Прочитај повеќе

Преку 60 „тигри” прераспределени да полираат службени возила и да чистат хангар

Десетина припадници на специјалната единица „Тигар“ обвинуваат дека се деградирани од страна на раководството на Министерството за внатрешни работи. Во

Прочитај повеќе

Синдикатот на полицијата упати барања до Министерот Спасовски

Како Синдикат на Полиција во Македонија – СПМ најнапред да Ви честитаме за старо-новата функција Министер за внатрешни работи и

Прочитај повеќе

Со владина одлука поништени 20 решенија за распоредување во МВР

Со владина одлука денеска се поништени 20 решенија за распоредување и наредбите за извршување на работни задачи во Министерството за

Прочитај повеќе

Синдикат во полицијата на Македонија:МПС не обвинува затоа што не работи и е во страв од загуба на членството

Целта на испраќањето на нашето писмо до институциите е да реагираме да нападите кои ги добивме како новоформиран синдикат, се

Прочитај повеќе