archiveработна

ЕкономијаСветСветот на работникот

Хрватска планира да ја скрати работната недела

Хрватскиот министер за труд Јосип Аладровиќ не ја исклучи можноста државата да воведе скратување на работната недела поради епидемијата на...
Македонија

(Фото) Д-р Цана го прегледуваше првиот сомнителен случај на коронавирус на Инфективна: Да се подигне на нивото на безбедност за да нема паника

Доктор Фадил Цана е првиот доктор кој се соочи со работна задача на своето работно место во Инфективна клиника во...
ЗанимливостиСветот на работникот

26 корисни трикови и совети кои ќе ви бидат од голема помош на работното место – За убав работен ден

Работната околина може да биде навистина стресна понекогаш, а причината за тоа да не биде самата работа, туку малките секојдневни...
1 2 3
Page 1 of 3