archiveРаботник

ЗанимливостиМагазин

Диего Марадона: Илјадници се збогуваа додека Аргентина жали

Илјадници фанови му оддаваат последна почит на аргентинската фудбалска легенда Диего Марадона во претседателската палата во Буенос Аирес. Три дена...
МакедонијаНовостиПравдаСветот на работникот

Армијата од утре низ болниците – ќе се обезбедуваат пациентите, лекарите и медицинските сестри

Врховниот командант на Армијата, односно претседателот Стево Пендаровски треба да даде зелено светло, од утре армијата да започне да ги...
ЕкономијаМакедонијаНовости

Со новиот буџет предвидени се средства за исплата на вработените во културата согласно новиот Колективен договор

Министерката за култура, Ирена Стефоска денеска на прес-конференција на Владата го презентираше Предлог-буџетот за 2021 година на Министерството за култура....
ЕкономијаНовостиСветСветот на работникот

На принуден одмор 15 отсто од работниците во Велика Британија, најмногу од јуни

Уделот на британските работници кои се на принуден одмор скокна на највисоко ниво од крајот на јуни по воведувањето на привремените четиринеделни...
МакедонијаНовостиПравдаСиндикат

Пензионерскиот синдикат стана дел од најголемата федерација на пензионери во Европа, а не може да се регистрира дома

На ден 26.11.2020 година Пензионерскиот синдикат при Конфедерација на слободни синдикати на Македонија, со едногласно гласање на 70 делегати, стана...
1 2 3 615
Page 1 of 615