Цанева од Атлантик Група: Се грижиме за нашите вработени и нивните семејства преку различни програми наменети за нега на здравјето и благосостојбата

Бобан Илијевски Порталот Работник испрати прашања до Атлантик Група, групација која се бави со призводство и дистрибуција, а своја подружница

Прочитај повеќе

Постојано мислите дека проблемот е во вас или многу се грижите? Тоа e камен на кој можете да се сопнете на патот до успешна кариера

Некои навики трошат премногу интелектуален труд, а тоа може да доведе до недостаток на капацитет за промислување или извршување на

Прочитај повеќе

Вработените ги „погодува“ нов синдром – се досадуваат и не гледаат поената на своето работно место

Малтене сите знаеме за терминот бурноут во деловниот свет, кој се однесува на согорување на работното место (голем напор, стрес,

Прочитај повеќе

Тешко повредени двајца работници во Свети Николе и во Скопје

Жител на Свети Николе вчера се здобил со тешка телесна повреда додека извршувал работни задачи во фабрика, соопшти попладнево Министерството

Прочитај повеќе

Трагедија: Во шахта пронајдено безживотно тело на работник

Во полициска станица Радовиш вчера во 17:50 часот било пријавено дека во шахта на магистралниот пат во изградба А-4 Штип-Радовиш,

Прочитај повеќе

Градежен работник се здобил со тешки поврди при извршување на работни задачи

Градежен работник во Куманово се здобил со тешки телесни повреди при извршување на работни задачи.  „На 04.03.2021 година во 13.00

Прочитај повеќе

Турски државјанин повреден при работа во Прилепско

Вчера во 14.30 часот во Полициската станица Прилеп од Итната медицинска помош било пријавено дека кај нив бил донесен Е.К.(39)

Прочитај повеќе

Кавадарчанец тешко повреден во фабрика

На 03.12.2020 околу 11:00 часот во ОВР Кавадарци било пријавено дека во болницата во Кавадарци со тешки телесни повреди бил

Прочитај повеќе

Тинејџер повреден додека извршувал работни задачи

На 30.11.2020 во 09:18 часот во СВР Скопје, од Градска општа болница „Св.Наум Охридски“ било пријавено дека М.Т.(19) од с.Инџиково,

Прочитај повеќе

Скопјанец загина во фабрика во Куманово

Вчера во 10.00 часот во СВР Куманово било пријавено дека во фабрика, при извршување на работни задачи, С.С.(53) од Скопје

Прочитај повеќе