Најден починат работник во тоалет на магацин на Амазон: Со што се соочуваат работниците во гигантот?

Подотвил: Бобан Илијевски  Од 2018 година до денес, речиси илјада пати била повикана Итна медицинска помош во магацините во Велика

Прочитај повеќе

Кузеска: 8,000 работници останале без работа

Прес- конференција, Богданка Кузеска, портпаролка на СДСМ Почитувани граѓани, почитувана јавност И во време на сериозна здравствена криза ВМРО-ДПМНЕ и

Прочитај повеќе

Владата да донесе мерки за транспортерите, 50% субвенционирање на плата, ослободување од патарини и побрз поврат на ДДВ

Интегрален текст од прес конференција на Владимир Нелоски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Транспортерите и превозниците на патници се

Прочитај повеќе

Лошата финансиска ситуација не е единствената причина за заминувањето на младите од државата

Автор: Бобан Илијевски Имав чест пред некој ден да учествувам на една трибина која беше организирана за младите луѓе, на

Прочитај повеќе