- Advertisement -

archiveработнци

МакедонијаПравдаСветот на работникот

Домашни картички ќе има и за гостиварските Ковид борци

Проблемот со гостиварските лекари ќе биде решен, изјавија од Министерството за здравство. Оттаму за весникот ВЕЧЕР изјавија дека имаат побарано...
ЕкономијаСветСветот на работникот

Ќе се изненадите: Погледнете кој град е втор во листата на најскапи градови за странски работници

Пронајдете го натрапникот на оваа листа на светски градови: Хонконг, Цирих, Сингапур... и Ашхабад? Престолнината на Туркменистан можеби не би...
ЕкономијаМакедонија

БКМ предлага наместо три, државата пет години да ги плаќа придонесите за зголемените плати на работниците

Од Бизнис Конфедерацијата на Македонија предлагаат како измена на предлог законот за субвенционирање на придонесите од задолжително социјално осигурување, зголемување...