archiveработодавач

МакедонијаПравдаСветот на работникотСиндикат

КСС: Хронично болните се враќаат на работа без процена на ризикот од зараза со Ковид-19

Конфедерацијата на слободни синдикати на Македонија КСС е загрижена поради новонастанатата ситуација и новата реалност во која работниците кои беа...
МакедонијаПравдаСветот на работникот

По барање на Гласен Текстилец направен вонреден инспекциски надзор во две конфекции за исплаќање на плати под минималната

Почитувани, По барање на Гласен Текстилец, направен е вонреден инспекциски надзор во Европа фешн и Алконтекс за исплата под минимална...
МакедонијаПравдаСветот на работникот

Среда, 15 јули, е неработен ден за сите граѓани во Р. Македонија поради одржување на предвремени парламентарни избори

Согласно заклучокот на Владата од 74-тата седница одржана на 7 јули 2020 година, среда, 15 јули, е неработен ден за...
МакедонијаПравдаСветот на работникот

„Дрекслмајер“: Ги преземаме сите мерки против Ковид-19, тројцата заразени работници не се поврзани меѓу себе

Ги преземаме сите мерки против коронавирус, тројцата заразени работници не се поврзани меѓу себе, изјавија денеска за МИА од германската...
МакедонијаПравдаСветот на работникот

За време на корона кризата регистрирани 197 случаи на повреда на правата од работен однос

Соопштението на Хелсиншкиот комитет за човекови права ви го пренесуваме интегрално: Веднаш по донесувањето на првата мерка за превенција од...
1 2 3 5
Page 1 of 5