Разбојништво во обложувачница во Бутел, уапсена гостиварка која со нож ограбила обложува

Четворица разбојници со „калашникови“ ограбиле спортска обложуваница, попладнево во Скопје. -На 28.02.2022 во 13.07 часот во СВР Скопје било пријавено

Прочитај повеќе