- Advertisement -

archiveразвојна

ЕкономијаМакедонијаСветот на работникот

Угостители, туристички работници и транспортери бараат продолжување на помошта

Заменичката на претседателот на Владата за економски прашања Мила Царовска и Владин економски тим се сретнаа со претставници од угостителската...
ЕкономијаМакедонијаСветот на работникот

Одобрени кредити за 117 компании, исплатени 1,6 милиони евра од „Ковид 2“ кон 83 компании

На 117 компании со 3.001 вработен досега им се одобрени средства од втората бескаматна кредитна линија „Ковид 2“ преку Развојната...
ЕкономијаМакедонија

Од 29-ти април фирмите од сите дејности ќе може да аплицираат за бескаматни кредити од новата кредитна линија од 8 милиони евра

Од среда, 29-ти април микро, малите и средни компании од сите дејности, погодени од КОВИД-19 кризата, ќе можат да аплицираат...
ЕкономијаМакедонија

(Видео) Наумов: Од полноќ почнува аплицирањето за првата бескаматна линија кредити како поддршка на бизнисот во справувањето со КОВИД-19

Првите 5,7 милиони евра бескаматни кредити како директна помош за микро, мали и средни претпријатија во борбата со КОВИД-19 од...